Trwa kolejna edycja akcji "Zasmakuj studiowania w Łodzi"

Trzydziestoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie przyjechałapoznać studenckie życie w naszym mieście. W dniach 24-26 marca trwa kolejna edycja akcji pt. ,,Zasmakuj studiowania w Łodzi”, w której biorą udział Politechnika Łódzka i firma Hydro jako partner strategiczny.

Celem wydarzenia jest pokazanie Łodzi z jak najciekawszej strony, ukazanie wielu atrakcji i miejsc na udane spotkanie w gronie znajomych. Dzięki akcji uczniowie z różnych szkół w województwie łódzkim od lat mają okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną łódzkich uczelni oraz poznać nasze miasto jako doskonałe miejsce do życia zawodowego i rodzinnego.

Program pbecnej edycji jest wyjątkowo bogaty i dostosowany do zainteresowań uczniów z klas o profilach technik automatyk oraz technik mechatronik. Piątek, 24 marca, uczniowie spędzili na Politechnice Łódzkiej. Rozpoczęli od prezentacji firmy Hydro oraz POlitechniki Łódzkiej, a następnie zwiedzili nowy budynek Wydziału Organizacji i Zarządzania i garaże kół naukowych, gdzie zaprezentowane zostaną pojazdy zespołu Iron Warriors oraz Lodz Solar Team. Po obiedzie udali sięsię na fascynujące warsztaty z druku 3D oraz crash testy pojazdów w Fabryce Inżynierów XXI wieku. Uczniowie poznali również możliwości technologiczne Instytutu Mechatroniki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Spotkania i warsztaty poprzedził briefing prasowy w sali Hydro na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej z udziałem sponsora strategicznego firmy Hydro, rektora PŁ, prof. dr. hab. Krzysztofa Jóźwika oraz wiceprezydent Łodzi, Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy mieli okazję zasmakować studenckiego życia. W programie uwzględniono czas wolny, który maturzyści mogą dowolnie spędzić na Off Piotrkowska. Udadzą się również do kręgielni, a także będą bawić się w klubie studenckim. W sobotę, 25 marca, uczestników czeka także bogata oferta kulturalna. Zwiedzą Centrum Nauki i Techniki EC1, w którym odbędą seans w kinie sferycznym, zwiedzą Łódź z przewodnikiem z Łódzkiej Organizacji Turystycznej oraz będą mieli czas na skorzystanie z centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura. W niedzielę, 26 marca, uczniowie będą mieli okazję zobaczyć multisensoryczną wystawę największych dzieł Vincena van Gogha, a następnie pojadą do Orientarium ZOO Łódź. Ostatnią stacją na drodze zwiedzania będzie Księży Młyn.

Jesteśmy przekonani, że pełen atrakcji pobyt w Łodzi zaintryguje uczniów i zachęci do wyboru naszego miasta na studia oraz dalsze życie.

Zuzanna Kupczak